Frumel

Oferta - Borówka

Owoce borówki coraz częściej stają się nieodłącznym elementem zdrowych deserów, wypieków oraz przetworów.
Borówka zawiera dużą dawkę antocyjanów, które wpływają krzepiąco na nasz wzrok, a także uwalniają wolne rodniki, dzięki czemu opóźniają proces starzenia się organizmu. Dodatkowo owoce borówki są źródłem witamin A, B1, B2, C i takich minerałów jak żelazo, wapń oraz fosfor.
Wieloletnie badania potwierdzają, że borówka jest najzdrowszym owocem dostępnym na rynku!
My w swoim gospodarstwie zajmujemy się uprawą uznanych odmian, które od wielu lat znajdują swoich wielbicieli.
Duke, Bluecrop i Chandler to wielka trójka wśród borówki.

Bardzo popularna odmiana w Europie, zaliczana do wczesno owocujących. Owoce cechują się doskonałym smakiem, chrupkością oraz są soczyste. Charakteryzuje je duża wielkość oraz wyrazisty, granatowy kolor. Już na początku lipca można cieszyć się ich doskonałym smakiem i aromatem.

Najpopularniejsza odmiana borówki na świecie. Doskonały aromat, długie możliwości przechowywania oraz winno-słodki smak podbijają serca konsumentów. Jasnoniebieskie, jędrne owoce cechuje charakterystyczny nalot oraz lekko spłaszczony kształt. Długie okno zbioru, przypadające na lipiec i sierpień sprawia, że możne je jeść całe wakacje.

Borówka tej odmiany zdobywa coraz większą popularność w Europie i na świecie. To co ją wyróżnia to przede wszystkim bardzo duża wielkość owoców (nawet 2,5cm) oraz wyrazisty, słodki smak. Przez wielu konsumentów uważana za najsmaczniejszą borówkę dostępną w Polsce. Walorami tej odmiany możemy cieszyć się od połowy sierpnia do połowy września.